dimarts, 28 de novembre de 2017

Guiatges en marxa!

Ja hem realitzat dos desl guiatges de conducció de grups a peu d'enguany, a Berga (Figuerassa) i a Montserrat (Monestir). Bones vistes i jornades molt agradables!







diumenge, 12 de novembre de 2017

Sortida BERGA ANUL·LADA

ATENCIÓ!!!:  

Degut a la previsió de VENT MOLT FORT a cotes altes del Pirineu, demà dia 13 de novembre queda ANUL·LADA la sortida a Berga i la Figuerassa. Els alumnes ja han estat avisats i informats del canvi.

divendres, 6 d’octubre de 2017

TRAVESSA SALDES - PENYES ALTES - GRÉIXER

Aquí teniu algunes de les imatges de la travessa de Saldes a Gréixer passant pel cim de Penyes Altes de Moixeró dels dos grups de CAFEMN de l'escola Joviat. Una travessa de dos dies, dormint al refugi de Sant Jordi que ens va demostrar com viure i tractar la muntanya. Sens dubte ha estat sensacional i una gran experiència per a tots plegats!

ÀLBUM (CAFEMNA)

ÀLBUM (CFEMNB)




dilluns, 18 de setembre de 2017

CURSA DE MUNTANYA (18/09/2017)

Consulta les fotos clicant aquí!

DORS.    NOM                            TEMPS            CLASSIFICACIÓ
310 Joel Solernou 1h05'10" 1
330 Eric Jane 1h07 2
343 Sergi López 1h10'30" 3
317 Gorka Segura 1h10'38" 4
340 Martí Garcia 1h13'13" 5
338 Jordi Díaz 1h13'30" 6
304 Oliver Morales 1h13'42" 7
315 Isaac Raurich 1h13'50" 8
311 Ferran Merino 1h14'11" 9
301 Biel Barcons 1h14'45" 10
312 Mateu Torra 1h14'45" 11
334 Pau Caballo 1h15'40" 12
316 Alex Ojeda 1h16'10" 13
360 Ricard Valero 1h16'30" 14
318 Martí Morera 1h17'30" 15
354 Mercè Pradell 1h19'20" 16
349 Anna Noguera 1h20'00" 17
323 Alba Vilades 1h20'10" 18
344 Aleix Lorenzo 1h20'10" 19
346 Ivan Martín 1h20'10" 20
353 Alex Pérez 1h20'10" 21
355 Martí Roset 1h20'10" 22
303 Carlos Castro 1h21'50" 23
321 Mireia simon 1h22'30" 24
327 Miquel Pedragosa 1h23'10" 25
305 Andreu Camprubí 1h23'25" 26
341 Mark Garzon 1h26'55" 27
306 Oriol Capsada 1h30'40" 28
302 Xavier Padros 1h33'00" 29
335 Alex Cobos 1h34'30" 30
337 Pol Cubinsà 1h34'30" 31
348 xAVI Navarrete 1h34'50" 32
339 Carles Franciscoud 1h35'20" 33
359 Aida Subirana 1h35'30" 34
332 Marc Raja 1h37'50" 35
352 Èric Pérez 1h40'00" 36
319 Isaac Català 1h49'58" 37
320 Raquel Montserrat 1h49'58" 38
325 Anna Redondo 2h01'00" 39
326 Arnau MArquez 2h10'10" 40
331 Roger Llorens 2h09'56" 41
347 Eric Montañés 2h09'56" 42
351 Adrià Olvera 2h10'10" 43
356 Cristian Sabariego 2h09'56" 44

328 David Ortiz
350 Enric Núñez
358 Daniel Soler
342 Jordina Ledesma
308 Samuel Fernandez
309 Nil Garrido
329 Angel Rodriguez
336 David Cots
333 Christian Miranda

diumenge, 17 de setembre de 2017

Primera sortida!


Primera sortida realitzada, amb la finalitat de conèixer l'entorn, fer una lectura de mapes inicial i endinsar-nos en un entorn de medi natural de mitja muntanya.

dijous, 25 de maig de 2017

CRONOESCALADA COLLBAIX I CRONO A LA GIRADA

Febrer MAIG
1 Adrià Rossinyol 16'39'' 12'00"
2 Quim Verdaguer 15'23'' 12'54"
3 Armand Garcia 16'04'' 13'10''
4 Pau Simón 13'54'' 13'12''
5 Jordi Morros 15'53'' 14'02''
6 Roger Martínez 19'03'' 14'25''
7 Genís Àlvarez 16'25'' 15'10''
8 Aleix Costa 16'42'' 15'20''
9 Marc Benita 15'35''
10 Ramón Junyent 18'03'' 15'42''
11 Ivan Maldonado 16'41'' 16'00''
12 Marc Àlvarez 16'04'' 23'00''
13 Oriol Vendrell 17'44'' 16'20''
14 Roger Sanahuja 19'02'' 16'26''
15 Maria Sánchez 19'50'' 16'50''
16 Genis Moreno 17'44'' 17'00''
17 Àlez Vázquez 21'28'' 17'05''
18 Miquel Puell 18'01'' 17'13''
19 Jan Roca 21'42'' 17'13''
20 Carlos Ferrera 18'01'' 19'08''
21 Albert Bravo 23'41'' 18'02''
22 Adrià Bocanegra 19'20'' 18'26''
23 Daniel Blanes 24'50'' 18'27''
24 Guilem Tutusaus 22'55'' 18'31''
25 Marc Olucha 18'40''
26 Marc Castel 21'52'' 18'46''
27 Marc Busquets 21'08'' 19'40''
28 Thales Paulino 19'49''
29 Arnau Arnaiz 18'00'' 19'50''
30 Javi Pérez 22'27''
31 Marta Valeriano 23'24''


CRONO GIRADA
FEBRER MAIG
1 Pau Simón 5'55''
2 Marc Àlvarez 6'02''
3 Quim Verdaguer 6'16''
4 Genis Moreno 6'20''
5 Adrià Rossinyol 6'21''
6 Marc Castel 6'23''
7 Ramón Junyent 6'47''
8 Genís Àlvarez 7'05''
9 Jordi Morros 7'11''
10 Àlez Vázquez 7'18''
11 Arnau Arnaiz 7'18''
12 Aleix Costa 7'19''
13 Ivan Maldonado 7'20''
14 Roger Sanahuja 7'24''
15 Adrià Bocanegra 7'25''
16 Armand Garcia 7'28''
17 Daniel Blanes 7'33''
18 Oriol Vendrell 7'36''
19 Guilem Tutusaus 7'43''
20 Miquel Puell 7'49''
21 Roger Martínez 7'58''
22 Javi Pérez 8'02''
23 Maria Sánchez 8'05''
24 Marta Valeriano 8'12''
26 Marc Benita
27 Jan Roca
28 Albert Bravo
29 Carlos Ferrera
30 Marc Busquets
31 Marc Olucha
32 Thales Paulino

dimecres, 17 de maig de 2017

VI RAID INTERCICLES TERRASSA

El passat divendres 12 de maig els alumnes de CAFEMN van participar en el VI Raid Intercicles organitzat per l'Escola Joaquima Vedruna de Terrassa. Un total de 170 participants repartits en 4 categories (masculina, femenina, mixta i professors) van ser els protagonistes de l'esdeveniment. La competició constava de 7 proves. La primera era un recorregut marcat de 7 km en BTT que et portava a escollir entre dues proves, Tir amb arc i Quilòmetre vertical. Seguidament s'havia de completar una orientació amb BTT mitjançant un mapa de la zona. Al final d'aquest tram podies tornar a escollir entre Slackline i Orientació a peu. Finalment tots els participants acabaven fent un petit circuit d'habilitat amb cavall.
Pel que fa a la classificació hem de destacar l'equip format per la María Sánchez i el Miquel Puell que van pujar al podi en la segona posició en la categoria mixta. Tres dels nostres equips masculins van situar-se entre les deu primeres posicions i finalment esmentar l'equip de professors (Neus Parcerisas i Xavi Massana) que van tornar a guanyar en la seva categoria.
L'any vinent el Raid es trasllada a la ciutat de les Franqueses del Vallès, organitzat pels alumnes i professors de l'Institut Lauro.
Nosaltres no hi faltarem!

A continuació teniu les classificacions completes del Raid:

MASCULÍ  (54)  720:00 min  26 C  145 Pts   

 1   INS BLANXA YEDIS                     VALLS, GENADI             145      145  2:20:44  
 2   LAURO LAURO 6                        ABEL, NAVARRO             145      145  2:41:00  
 3   ICCIC ICCIC2                         POL, AISA                 145      145  2:42:19  
 4   ICCIC ICCIC 1                        SERGI, BARRIO             145      145  2:42:22  
 5   JOVIAT JOVIAT 4                      MARC, ALVAREZ             145      145  2:43:31  
 6   ILLA DE RO SENSE NOM                 SOUFIANE, BELKIR          145      145  2:45:46  
 7   LAURO LAURO 1                        ADRIÀ, RIVERA             145      145  2:51:47  
 8   ICCIC ICCIC3                         ELOI, ROIG                145      145  2:52:59  
 9   JOVIAT JOVIAT 1                      ADRIÀ, ROSSINYOL          145      145  2:54:28  
 10  JOVIAT JOVIAT 3                      CARLOS, FERRERA           145      145  2:54:43  
 11  INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 2           XAVIER, LILLO             145      145  3:05:16  
 12  INS L'ALT ESPUNYOLA TEAM             ANDREU, GONZÀLEZ          145      145  3:09:14  
 13  INS L'ALT SPEED TEAM                 DIEGO, HUALPA             145      145  3:10:49  
 14  JOVIAT JOVIAT 12                     ROGER, MARTINEZ           145      145  3:10:55  
 15  ILLA DE RO MONDRAKERS                NIL, VICO                 145      145  3:12:30  
 16  ILLA DE RO TELETUBIS                 BIEL, BARRANCO            145      145  3:16:04  
 17  INS L'ALT SELECCIÓ CATALANA ESPORTIV POL, JÒDAR                145      145  3:23:29  
 18  INS BLANXA LLOBREGAT PRO TEAM        ROIG, JULIÀ               145      145  3:29:37  
 19  ILLA DE RO GORILAS                   MARC, SARGATAL            145      145  3:30:54  
 20  INS BLANXA MICOMATS                  TORRES, NIL               145      145  3:31:59  
 21  LAURO LAURO 2                        ÁLEX, FERRÉ               145      145  3:36:08  
 22  INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 1           ANIOL, SANTACREU          145      145  3:36:11  
 23  INS L'ALT THC                        ÒSCAR, DAVINS             145      145  3:47:07  
 24  IGUALADA Academia Igualada 3         QUIM, RIBA                140      140  2:53:07  
 25  INS D'ARAN VALL D'ARAN 2             JAVI, PASCUAL             140      140  3:04:34  
 26  INS D'ARAN VALL D'ARAN 3             MARC, PEREZ               140      140  3:04:37  
 27  ILLA DE RO PIRATILLA SQUAD           FACUNDO, LEIVA            140      140  3:16:36  
 28  VICENÇ PLA V. PLANTADA 6             JOEL, GALLEGO             140      140  3:58:17  
 29  ILLA DE RO PENJATS                   ERIC, ESPARCH             140      140  4:03:55  
 30  INS D'ARAN VALL D'ARAN 4             FLORIN, COSMIN            140      140  4:24:47  
 31  INS L'ALT GIRO TEAM                  ELOI, CARMONA             135      135  3:17:53  
 32  JOVIAT JOVIAT 6                      GUILLEM, TUTUSAUS         135      135  4:07:32  
 33  INS BLANXA LOS POLLOS                CRUZ, RAÚL                135      135  4:09:28  
 34  JOVIAT JOVIAT 7                      ADRIÀ, BOCANEGRA          130      130  3:51:04  
 35  JOVIAT JOVIAT 11                     MARC, BUSQUETS            130      130  3:54:13  
 36  JOVIAT JOVIAT 2                      ALEIX, COSTA              130      130  4:01:03  
 37  INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 6           DAVID, ARTIGAS            125      125  3:32:14  
 38  IGUALADA Academia Igualada 18        MAXI, CABALLERO           125      125  4:10:02  
 39  LAURO LAURO 5                        SERGIO, MORENO            120      120  3:14:51  
 40  VICENÇ PLA V. PLANTADA 2             ARÁN, AMARO               120      120  3:35:48  
 41  IGUALADA Academia Igualada 2         GERARD, RAMALLO           115      115  2:57:11  
 42  JOVIAT JOVIAT 8                      JAVI, PÉREZ               115      115  4:25:51  
 43  IGUALADA Academia Igualada 19        ALEX, JUAN                110      110  3:53:17  
 44  INS BLANXA PANTÁSTICOS               MORENO, ALBERT            105      105  2:35:20  
 45  IGUALADA Academia Igualada 17        ROGER, CARDENAS           105      105  3:53:25  
 46  INS D'ARAN VALL D'ARAN 7             ERIC, GUIBAS               90      90   4:33:22  
 47  INS D'ARAN VALL D'ARAN 5             VICENS, FRANCH             75      75   3:26:22  
 48  IGUALADA Academia Igualada 20        ISMA, MUÑOZ                35      35   3:28:31  
 49  IGUALADA Academia Igualada 10        XAVI, BAYONA               30      30   3:40:09  
 50  MOLLERUSSA MOLLERUSSA 4              ORIOL, MIRO                20      20   2:26:14  
 51  IGUALADA Academia Igualada 16        ABRAHAM, SAYAS             20      20   3:27:46  
 52  IGUALADA Academia Igualada 9         POL, CHAFER                20      20   3:36:14  
 53  IGUALADA Academia Igualada 6         ERIC, MERCHAN              20      20   3:41:35  
 54  MOLLERUSSA MOLLERUSSA 5              MARTIN, TODOROV            15      15   2:23:49  



FEMENÍ  (9)    720:00 min  26 C  145 Pts   

 1   LAURO LAURO 3                        JUDIT, ZAMORANO           145      145  3:27:43  
 2   IGUALADA Academia Igualada 7         ANNA, BERNADÍ             145      145  3:36:30  
 3   INS L'ALT LES IEP!                   ARIADNA, SERRA            135      135  3:39:16  
 4   INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 5           QUERALT, RUBIO            135      135  3:52:44  
 5   LAURO LAURO 4                        NOELIA, MARTÍN            125      125  3:37:45  
 6   INS L'ALT HAKUNA-MATATA              LAURA, CIÓ                110      110  4:29:08  
 7   IGUALADA Academia Igualada 12        RAQUEL, ARRUEBO            30      30   3:41:40  
 8   MOLLERUSSA MOLLERUSSA 3              CARLA, ARENAS              20      20   2:17:20  
 9   IGUALADA Academia Igualada 15        TINA, RIZZO                15      15   3:43:43  



MIXTE  (8)     720:00 min  26 C  145 Pts   

 1   INS BLANXA TEAM                      MORO, ANGELA              145      145  3:23:44  
 2   JOVIAT JOVIAT 9                      MIQUEL, PUELL             140      140  4:21:53  
 3   INS BLANXA AIRFORCE                  LARROSA, XAVI             135      135  3:57:29  
 4   INS BLANXA LOS ANONIMOS              BARCELÓ, DAVID            130      130  3:39:29  
 5   MOLLERUSSA MOLLERUSSA 2              BIEL, PORTA               125      125  3:08:42  
 6   LAURO LAURO 7                        LAIA, BLASCO              125      125  3:34:33  
 7   IGUALADA Academia Igualada 11        GERARD, MALLOFRE          115      115  2:55:51  
 8   INS D'ARAN VALL D'ARAN 6             ALVARO, BARREALES         110      110  4:07:53  



PROFESSORS  (1 720:00 min  26 C  145 Pts   

 1   JOVIAT JOVIAT PROFES 1               NEUS, PARCERISAS          145      145  2:05:38  
 2   ILLA DE RO ILLA DE RODES 1           TONI, MUNÉ                145      145  2:16:00  
 3   MOLLERUSSA MOLLERUSSA 1              JAUME, DUAIGÜES           145      145  2:37:32  
 4   LAURO LAURO 8                        JORDI, PLANA              145      145  2:46:26  
 5   JOVIAT JOVIAT PROFES 2               FERRAN, BADIA             145      145  2:56:12  
 6   INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 7           ANDREU, FERRER            145      145  3:20:44  
 7   INS L'ALT L'ALT BERGUEDÀ 8           SÍLVIA, ALTARRIBA         145      145  3:24:30  
 8   INS D'ARAN VALL D'ARAN 1             MARC, VILLACAMPA          145      145  3:48:21  
 9   ILLA DE RO ILLA DE RODES 2           XAVI, VILELLA             140      140  3:04:56  
 10  VICENÇ PLA V. PLANTADA 1             CRISTINA, GARRIGA         140      140  3:56:09  
 11  IGUALADA ACADEMIA IGUALADA 1         XAVI, MORENO              130      130  3:49:27  
 12  LAURO AVISLAURO                      EDUARD, BARCELÓ            65      65   2:22:51  
 13  MOLLERUSSA MOLLERUSSA 6              TONI, CAMI                140      0